GMINA GÓRZYCA

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w sprawie poprawy jakości wody dla miejscowości Ługi Górzyckie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Słubicach na podstawie analizy przesłanych sprawozdań z badań laboratoryjnych próbek wody, pobranych dnia 15.06.2026 r. z punktów zgodności znajdujących się na sieci wodociągowej i na Stacji Uzdatniania Wody - woda podawana do sieci stwierdza, że woda z wodociągu publicznego w Ługach Górzyckich zaopatrującego mieszkańców miejscowość Ługi Górzyckie nadaje się do spożycia. 

Analiza wody wykazała, że jakość wody pod względem kwestionowanych parametrów mangan i jon amonowy spełnia wymagania rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 22 maja 2026 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2026 r., poz. 748).
W związku z powyższym woda z wodociągu publicznego w Ługach Górzyckich zaopatrująca miejscowość Ługi Górzyckie może być bezpiecznie używana do spożycia jak również do celów higieniczno-sanitarnych.